Mülakat Simülasyonları

Mülakat Simülasyonları Mülakat simülasyonu adayın gerçek bir mülakat deneyimi öncesi heyecan ve stresini yönetebilmesi ve tecrübe kazanması için tasarlanmış bir çalışmadır. Adaylar, bu simülasyon sayesinde, tecrübe edinerek yanlışları ve eksikleri, geliştirmesi gereken yönleri ile ilgili geribildirim alabilirler. Geçmişteki başarısız tecrübelerimiz bize bazen “şimdiki aklım ile o zamanki yaşım olsa” dedirtir. Hedefimiz; Adaylarımıza mülakat deneyimi kazandırmak ve mülakat becerilerini geliştirmek, Mülakatlardaki kritik sorulara ve adaylarımızın izleyebilecekleri stratejilere ilişkin yönlendirmelerde bulunmak, Adaylarımızın işe alım süreçlerinde iyi bir performans sergilemeleri için rehberlik etmek, Mevcut mülakat performanslarıyla ilgili İK profesyonellerinden geri bildirim almalarını sağlayarak adaylarımıza kendilerini nasıl daha doğru ifade edeceklerini ve İK profesyonellerinde doğru bir izlenim bırakabileceklerini öğretmek.

Peki süreç nasıl işler; 
♦ Simülasyonumuz tamamen özelliklerinize ve amaçlarınıza yönelik hazırlanan, gerçek bir mülakattır.
♦ Öncelikli olarak CV nizi inceliyoruz.
♦ Taleplerinizi alarak simülasyon kriterlerini ve zamanını planlıyoruz.
♦ Simülasyonda, sık karşılaşacağınız yetkinlik bazlı ve teknik sorular üzerinde duruyoruz.
♦Simülasyonu gerçekleştiriyor ardından gerçekleşen simülasyon mülakat sonuçlarınız üzerinde birlikte incelemeler yapıyoruz.
♦ CV'nizi daha ilgi çekici hale getirebilmek için düzenleme yapıyoruz.
♦Güçlü ve zayıf yanlarınız üzerinde durarak geliştirilmesi gereken yönleriniz üzerinde geri bildirimler yapıyoruz.
♦ Beden diliniz, sorulara verdiğiniz cevapların yeterliliği, sorulara nasıl cevaplar vereceğiniz, kılık kıyafetiniz ve hatta ses tonunuza kadar geri bildirim ve iyileştirme önerileri veriyorum.
♦ Simülasyonu takip eden birkaç gün içinde "Mülakat Simülasyonu Geri Bildirim Raporu" gönderiyoruz.

Service Details Image

En iyi danışmanlık çözümleri için bizimle çalışmak ister misiniz?